Yeşil Deniz Milenyum Dizi Oyuncuları (tabii) 2023

Yeşil Deniz Milenyum dizisi, 2014-2016 yılları arasında 76 bölüm olarak yayınlanmış ve büyük bir izleyici kitlesi tarafından takip edilmiştir. Bu kez yapımcılığını TFT Yapım üstlenmiş ve diziye yeni bir soluk getirmiştir. Dizinin yönetmen koltuğunda Serkan Özarslan bulunurken, komedi-dram türünde ilgiyle izlenecek bir yapım olması beklenmektedir. İzleyiciler, dizinin yeni oyuncu kadrosunu da merakla beklemektedir. Biz de sizler için bu konuda araştırma yaparak, Yeşil Deniz Milenyum dizisinin kadrosunu sizlerle paylaşmak istedik.

Yeşil Deniz Milenyum Dizisi Oyuncu Kadrosu

Yeşil Deniz Milenyum dizisi oyuncu kadrosu oldukça güçlü isimlerden oluşmaktadır. Başrollerde Burak Serdar Şanal, Mert Turak, Burak Alkaş, Ali Barkın ve Melis Babadağ yer almaktadır. Bu deneyimli oyuncular, diziye kendi yeteneklerini ve renklerini katacaklar. TRT’nin yeni yılın ilk aylarında açılması planlanan dijital platformu için Yeşil Deniz, yeniden çekilmeye hazırlanıyor. Dizinin eski oyuncu kadrosuna teklif götürüldüğü ve hazırlık çalışmalarının yılbaşı sonrasında hız kazanacağı öğrenildi.

İşte Yeşil Deniz Milenyum dizisinin başrol oyuncuları:

Burak Serdar Şanal

Burak Serdar Şanal, 28 Ağustos 1988 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Maltepe Üniversitesi’nde drama kulübünde eğitim almıştır. Oyunculuğa adımını 2008 yılında “Arka Sokaklar” dizisinde konuk oyuncu olarak atmıştır. Özellikle 2011 yılında başrolünü üstlendiği “Avrupa Avrupa” dizisiyle geniş kitlelerce tanınmıştır. Kariyeri boyunca çeşitli projelerde yer alan Burak Serdar Şanal, en son 2022 yılında “Aynasız Haluk” filminde rol almıştır.

Mert Turak

Mert Turak, 29 Mart 1980 tarihinde İzmir’de doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamlamıştır. Oyunculuğa “Yılan Hikayesi” dizisiyle adım atan Mert Turak, daha sonra “Avrupa Yakası”, “Beni Böyle Sev” ve “Yeşil Deniz” gibi yapımlarda başarılı performanslar sergilemiştir. Son olarak 2021 yılında “Kuruluş Osman” dizisinde izleyiciyle buluşmuştur.

Burak Alkaş

Burak Alkaş, 17 Mayıs 1983 tarihinde Göztepe’de dünyaya gelmiştir. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü mezunu olan Burak Alkaş, oyunculuk kariyerine “Pis Yedili” dizisiyle başlamıştır. İlk dizisi olmasına rağmen canlandırdığı Orço karakteriyle büyük beğeni toplamıştır. Yeşil Deniz dizisiyle de yükselişini sürdüren Burak Alkaş, en son “Tozkoparan İskender” dizisinde izleyiciyle buluşmuştur.

Ali Barkın

Ali Barkın, 3 Ocak 1985 tarihinde dünyaya gelmiştir. Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunu olan Ali Barkın, Kanada’da Vancouver Film School Sinema ve Televizyon Oyunculuğu Bölümü’nden mezun olmuştur. Oyunculuğa ilk adımını “Deniz Yıldızı” dizisinde atan Ali Barkın, aynı yıl “Şevkat Tepe” dizisinde de yer almıştır. Aynı zamanda yapımcılık da yapan Ali Barkın, en son 2021 yılında “Etkileyici” dizisinde rol almıştır.

Öykü Çelik

Öykü Çelik, 13 Temmuz 1987 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Oyunculuğa 2006 yılında “Selena” dizisiyle adım atan Öykü Çelik, 2021 yılında dünyanın en zor yarışması olarak bilinen “Survivor” programına katılmıştır. Poyraz Karayel, Darbe, Şevkat Yerimdar, Diriliş Ertuğrul, Şeref Sözü, Hayat Sevince Güzel gibi birçok başarılı yapımında yer almıştır. Özellikle “Yeşil Deniz” dizisiyle tanınan Öykü Çelik, en son “Benim Hayatım” dizisinde rol almıştır.

Melis Babadağ

Melis Babadağ, 17 Ocak 1984 tarihinde Adana’da doğmuştur. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık Bölümü mezunu olan Melis Babadağ, kariyerine çeşitli reklam filmlerinde yer alarak başlamıştır. Mihrap Yerinde, Beni Böyle Sev, Pis Yedili, Beni Unutma, Geniş Aile, Cam Kırıkları gibi başarılı projelerde rol almıştır. En son olarak “Aşk Çağırırsan Gelir” filmiyle izleyici karşısına çıkmıştır.

Yeşil Deniz Milenyum dizisi kadrosu hakkında sizlere bilgi vermek istedik. Siz de konuyla ilgili merak ettiklerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz. Diziye dair gelişmeleri takip etmeye devam edin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir