Netflix’in 1899 Dizisi: Oyuncular ve Konusu

Netflix, yeni dizisi “1899” ile seyircilerin karşısına çıkıyor. Yapımcılığını “Dark” dizisinin yaratıcıları Jantje Friese ve Baran bo Odar’ın üstlendiği dizi, 17 Kasım 2022 tarihinde yayınlanacak. Peki, 1899 dizisi oyuncuları kimler ve konusu ne?

“1899” Dizisi Oyuncuları

Dizinin oyuncu kadrosu oldukça geniş ve başarılı isimlerden oluşuyor. İşte 1899 dizisi oyuncuları:

Emily Beecham

Başarılı oyuncu Emily Beecham, 1984 yılında İngiltere’de dünyaya geldi. Londra Müzik ve Dramatik Sanat Akademisi’nden mezun olan Beecham, “The Street” ve “Into the Badlands” dizileriyle tanındı. Daha önce “The Pursuit of Love” dizisinde de yer alan oyuncu, 1899 dizisinde de izleyicilerle buluşacak.

Aneurin Barnard

Aneurin Barnard, 1987 yılında İngiltere’de doğdu. Jacob’s Ladder dizisinde 11 yaşında rol aldıktan sonra Royal Welsh College of Music & Drama’da okumaya başladı. 1899 dizisinde başrol oynayan Barnard, en son “Radioactive” filminde kamera karşısına geçti.

Andreas Pietschmann

1969 yılında Almanya’da dünyaya gelen Andreas Pietschmann, 2000 yılında “John Gabriel Borkman” filmiyle kamera karşısına geçti. “Die Verlorenen” ve “Zu schön um wahr zu sein” gibi başarılı projelerde yer alan Pietschmann, 1899 dizisinde başrolde yer alacak.

Miguel Bernardeau

1999 yılında İspanya’da doğan Miguel Bernardeau, Santa Monica Koleji’nde Dramatik Sanat okudu. “Zorro”, “It’s for Your Own Good”, “Elite” gibi projelerde yer alan Bernardeau, 1899 dizisinde de izleyicilerle buluşacak.

José Pimentão

1988 yılında Portekiz’in Lizbon kentinde doğan José Pimentão, 2017 yılında “Al Berto” ve “Eva” gibi yapımlarda gösterdiği performansla tanındı. “Valor da Vida”, “Lux”, “Ninho” gibi projelerde de yer alan oyuncu, 1899 dizisinde izleyicilerle buluşacak.

Gabby Wong

1986 yılında Kamerun’un Garoua şehrinde doğan Gabby Wong, ilk olarak 2010 yılında “D’amour et d’eau fraîche” projesiyle kamera karşısına geçti. “Sakho & Mangane”, “Loro”, “Il coraggio di vincere” gibi başarılı projelerde yer alan oyuncu, 1899 dizisinde de yer alacak.

Yann Gael

Yann Gael, Fransız-Kamerunlu bir oyuncu. Paris’teki Fransız Ulusal Drama Akademisi’ne katıldı ve 2019’da Afrika francophone Netflix dizisi “Sakho & Mangane” ile tanındı. Dark dizisiyle popülerlik kazanan Gael, en son 2021 yılında “Saloum” dizisinde izleyicilerle buluştu.

Mathilde Ollivier

1994 yılında Fransa Paris’te dünyaya gelen Mathilde Ollivier, yapımcı ve model olarak da tanınıyor. Paris Uluslararası Dans Akademisi’nden mezun olan Ollivier, Vogue’un Mart 2016 sayısında yer alarak modellik kariyerinde de başarılı bir çıkış yakaladı. En son “Boss Level” dizisinde Gabrielle karakterini canlandıran Ollivier, 1899 dizisinde de yer alacak.

Jonas Bloquet

1992 yılında Brüksel, Belçika’da doğan Jonas Bloquet, “Özel Dersler” dizisindeki Jonas rolüyle tanındı. “Özel Dersler”deki performansıyla En Çok Umut Vadeden Erkek Oyuncu dalında Magritte Ödülü kazanan Bloquet, 1899 dizisinde de izleyicilerle buluşacak.

Rosalie Craig

1981 yılında İngiltere’de dünyaya gelen Rosalie Craig, müzikal tiyatrodaki performanslarıyla tanınıyor. 2013 yılında London Evening Standard En İyi Müzikal Performans Ödülü’ne layık görülen Craig, Spooks, Miranda, Endeavour gibi dizilerde de yer aldı. 1899 dizisinde de izleyicilerle buluşacak.

Maciej Musiał

1995 yılında Polonya’da doğan Maciej Musiał, Akademie der Theaterkünste St. Wyspiański in Krakau’dan mezun oldu. “Rodzinka.pl” dizisiyle Polonya’nın en ünlü yıldızlarından biri haline gelen Musiał, 1899 dizisinde de yer alacak.

“1899” Dizisinin Konusu

Dizinin konusu ise oldukça merak uyandırıcı. Bir göçmen gemisi, 1899 yılında New York’a doğru yola çıkar. Ancak gemi, gizemli olaylar sonucu rotasını değiştirir ve yolcuların karşı karşıya kaldığı bilmeceyle ilgili olaylar anlatılır. Dizinin türü ise drama, gerilim, macera ve aksiyon olarak belirlenmiştir.

Sonuç

Netflix’in merakla beklenen yeni dizisi “1899”, geniş oyuncu kadrosu ve ilginç konusuyla dikkatleri üzerine çekiyor. İzleyiciler, Emily Beecham, Aneurin Barnard, Andreas Pietschmann, Miguel Bernardeau, José Pimentão, Gabby Wong, Yann Gael, Mathilde Ollivier, Jonas Bloquet, Rosalie Craig ve Maciej Musiał gibi başarılı oyuncuların da yer aldığı 1899 dizisi, gemide yaşanan olayların ardından yolcuların psikolojik durumlarının bozulması, gizemli olayların çözülmesi ve zorlu bir hayatta kalma mücadelesine tanık olacak. Dizi, 19. yüzyıl Avrupa’sının siyasi, sosyal ve ekonomik durumunu da yansıtarak izleyicilere bir tarihi gerilim deneyimi sunmayı hedefliyor.

1899 (Netflix) dizisi, yüksek bütçeli bir yapım olması ve başarılı oyuncuların yer almasıyla da dikkat çekiyor. İngiltere, Almanya, İspanya, Fransa, Belçika ve Polonya gibi farklı ülkelerden gelen oyuncuların yer aldığı dizi, uluslararası bir yapıma da örnek teşkil ediyor.

Sonuç olarak, 1899 (Netflix) dizisi, Dark’ın yaratıcıları Jantje Friese ve Baran bo Odar’ın imzasını taşıyan ve heyecan dolu bir tarihi gerilim deneyimi sunan bir yapım. Oyuncularının başarısı ve uluslararası bir yapım olmasıyla da dikkat çeken dizi, 17 Kasım 2022 tarihinde Netflix’te yayınlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir