Money Talks (Para Konuşur) Filmi Konusu ve Oyuncuları

Bu yazımızda, Bülent Terzioğlu’nun yönetmenliğini yaptığı ve Starwors Production tarafından yapımcılığı üstlenilen Money Talks (Para Konuşur) filmi hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Aslıhan Karalar ve Selçuk Kılıç’ın başrol oynadığı filmin oyuncuları ve konusunu merak edenler için ayrıntılı bir şekilde açıklayacağız.

İçindekiler

 • Money Talks (Para Konuşur) Filmi Oyuncu Kadrosu
  • Aslıhan Karalar – Artemis
  • Selçuk Kılıç – Pars
  • Cansu Fırıncı – Manyak Doktor
  • Kubilay Penbeklioğlu – Baba Kafkas
  • Kaan Yılmaz – Genç Mafya Lideri
  • Hülya Diken – Komiser Sedef
 • Money Talks (Para Konuşur) Filminin Konusu

Money Talks (Para Konuşur) Filmi Oyuncu Kadrosu

Aslıhan Karalar – Artemis

Money Talks (Para Konuşur) filminin kadın başrol oyuncusu Aslıhan Karalar, 27 Nisan 1999 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Ankara Bilkent Uluslararası Laboratuvar Lisesi’nden mezun olan Aslıhan Karalar, İngiltere’de Kings College Üniversitesi’nde İşletme okumuştur. 2017 Best Model of The World birincisi olan Aslıhan Karalar, oyunculuk kariyerine 2018 yılında Şahin Tepesi dizisinde Ezgi karakteriyle başlamıştır. Son olarak Aynasuz Haluk filminde yer almıştır. Money Talks (Para Konuşur) filminde ise Artemis karakterini canlandıracaktır.

Selçuk Kılıç – Pars

Para Konuşur filminin erkek başrol oyuncusu Selçuk Kılıç, 1983 yılında Hollanda’nın Terneuzen şehrinde dünyaya gelmiştir. Aslen Afyonkarahisar’lı olan Selçuk Kılıç, Amsterdam Acteur School’da oyunculuk eğitimi almıştır. Kurtlar Vadisi dizisindeki rolüyle tanınan Kılıç, Savaşçı, Payitaht Abdülhamit, Hangimiz Sevmedik, Kırgın Çiçekler, Kertenkele, Eve Dönüş ve Hayat Şarkısı gibi projelerde de yer almıştır. Money Talks (Para Konuşur) filminde ise Pars karakterini canlandıracaktır.

Cansu Fırıncı – Manyak Doktor

16 Mart 1982 tarihinde Ankara’da doğan Cansu Fırıncı, Ege Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. İlk oyunculuk deneyimini 2011 yılında Urfalıyım Ezelden dizisiyle yaşayan Fırıncı, Kırgın Çiçekler dizisindeki performansıyla da tanınmıştır. Ayrıca Yolculuk, Can Tertip, Babam, Kanlı Postal, Kızlarım İçin, Düş Kırgınları, Mehmetçik Kutlu Zafer, Yalı Çapkını, Kızlarım İçin gibi projelerde de yer almıştır. Money Talks (Para Konuşur) filminde Manyak Doktor karakterini canlandıracaktır.

Kubilay Penbeklioğlu – Baba Kafkas

10 Mart 1967 tarihinde Ankara’da doğan Kubilay Penbeklioğlu, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü Oyunculuk Anabilim Dalından mezun olmuştur. Yeni Hayat dizisiyle kamera karşısına geçen Penbeklioğlu, Selena, Doktorlar, Kolpaçino Geniş Aile, Hırsız Polis, Başrolde Aşk, Akasya Durağı, Kiraz Mevsimi, Mucize Doktor gibi popüler dizilerde de yer almıştır. Money Talks (Para Konuşur) filminde Baba Kafkas karakterini canlandıracaktır.

Kaan Yılmaz – Genç Mafya Lideri

20 Ekim 1984 tarihinde İstanbul’da doğan Kaan Yılmaz, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Rus Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirmiştir. Adile Naşit Deneme Sahnesi’nde eğitim alan Yılmaz, Hayat Bilgisi dizisiyle kamera karşısına geçmiştir. Süzme karakteriyle tanınan Yılmaz, ayrıca RadyoRoll adlı müzik grubunu kurmuş ve müzik çalışmalarına da devam etmektedir. Money Talks (Para Konuşur) filminde Genç Mafya Lideri karakterini canlandıracaktır.

Hülya Diken – Komiser Sedef

9 Temmuz 1992 tarihinde Samsun’da doğan Hülya Diken, Atatürk Üniversitesi İş Güvenliği Uzmanlığı bölümü ve Hitit Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olmuştur. Seyir Tiyatrosu’nda drama eğitimi alan Diken, modellik ve mankenlik de yapmıştır. Payitaht Abdülhamit, O Hayat Benim, Yazgı Göç Yolu Elveda Balkanlar gibi projelerde yer almıştır. Necroman isimli korku filmiyle 20 ödüle layık görülen Diken, Money Talks (Para Konuşur) filminde Komiser Sedef karakterini canlandıracaktır.

Money Talks (Para Konuşur) Filminin Konusu

Money Talks (Para Konuşur) filminin konusu, aile, para, aşk, dövüş, legal ve illegal olayların çok olduğu hayatta kalma mücadelesi ve sevdiklerini koruma gibi olayları ele alan bir aksiyon ve gerilim filmidir. Başrollerini Aslıhan Karalar ve Selçuk Kılıç’ın paylaştığı filmin yönetmenliğini Bülent Terzioğlu üstlenmektedir. Senaryosunu Atilla Barışer’in kaleme aldığı film, Starwors Production tarafından yapılmıştır.

Filmde Artemis karakterini canlandıran Aslıhan Karalar, başarılı bir mafya lideri olan Pars karakteriyle karşılaşır. İkili arasında para ve güç için sert bir mücadele başlar. Artemis, ailesini ve sevdiklerini korumak için savaşırken, Pars ise onunla mücadele ederek kendisini kanıtlamaya çalışır. Bu sırada genç mafya lideri, Baba Kafkas ve Manyak Doktor gibi diğer karakterler de hikayeye dahil olurlar. Polis memuru Komiser Sedef ise bu kaotik dünyada düzeni sağlamak için uğraşır.

Money Talks (Para Konuşur), Türk sinemasının son yıllarda yaptığı başarılı aksiyon filmleri arasında yer almaktadır. Filmdeki oyunculuk performansları, aksiyon sahneleri ve senaryo oldukça başarılı bulunmuştur. Filmin izleyiciler tarafından beğenilmesi, devam filmlerinin yapılmasına da zemin hazırlamıştır.

Para Konuşur: Türk Sinemasında Yeni Bir Soluk

Türk sineması, son yıllarda çekilen kaliteli filmlerle adından sıkça söz ettirmektedir. Para Konuşur da bu filmlerden biridir. Türkiye’de yapılan aksiyon filmlerinde genellikle aynı konular işlenmekte ve aynı oyuncular kullanılmaktadır. Ancak Para Konuşur, bu kalıplardan farklı bir yol izlemiştir. Filmin senaryosu, oyuncuları ve teknik ekibiyle Türk sinemasında yeni bir soluk getirmiştir.

Atilla Barışer’in kaleme aldığı senaryo, sıradan aksiyon filmlerindeki klişelerden uzak bir hikaye sunmaktadır. Aksiyon sahneleri, gerilim dolu anları ve karakterlerin psikolojik durumları oldukça başarılı bir şekilde işlenmiştir. Senaryo, filmin kurgusu ve akışı açısından da oldukça başarılıdır. İzleyicileri sıkmayan ve her an dikkat çeken bir hikaye anlatılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir