Metamorfoz Dizisi Oyuncuları ve Konusu

Metamorfoz dizisi, Primo Film yapımı ve TRT Dijital’de yayınlanacak olan bir dizi olarak dikkat çekiyor. Yönetmenliğini Murat Onbul’un üstlendiği dizi, 10 bölümden oluşuyor. Mustafa Burak Doğu tarafından yazılan senaryo ise izleyicilerin merakını arttırıyor. Peki, Metamorfoz dizisi oyuncuları ve konusu hakkında neler biliyoruz?

Metamorfoz Dizisi Oyuncuları

Dizide yer alan oyuncu kadrosu oldukça başarılı isimlerden oluşuyor. İşte Metamorfoz dizisi oyuncuları:

Can Nergis

Dizinin başrol oyuncusu Can Nergis, 27 Mayıs 1985 yılında İstanbul’da doğmuştur. Üniversite eğitimini Londra’da tamamlayan Nergis, Her Şeye Rağmen dizisiyle kamera karşısına çıkmıştır. Dila Hanım, Arka Sokaklar, Tatlı İntikam, Anne, Paşa Gönlüm, Börü, Yasak Elma, Kağıt Ev gibi başarılı projelerde de yer almıştır.

Hazım Körmükçü

30 Ocak 1965 yılında İstanbul’da doğan Hazım Körmükçü, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olmuştur. Mesela Dedik dizisiyle kamera karşısına çıkan Körmükçü, Yeter, Filinta, İçimizdeki Ateş, Deli Divane, Söz, Canım Annem, Eyvah Eyvah 3 gibi yapımlarda da rol almıştır. Son olarak Yalnız Kurt dizisinde yer almıştır.

Tansu Taşanlar

31 Mayıs 1984 yılında Ankara’da doğan Tansu Taşanlar, Selçuk Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro bölümünden mezun olmuştur. Akasya Durağı, Küçük Kadınlar gibi yapımlarda rol alan Taşanlar, özellikle Hercai dizisiyle tanınmaktadır.

Burcu Altın (Filiz)

Burcu Altın, 13 Eylül 1984 yılında İstanbul’da doğmuştur. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sahne ve Görüntü Sanatları Oyunculuk Bölümü’nden mezun olan Altın, Beni Böyle Sev dizisindeki performansıyla tanınmıştır. Oyuncu daha önce Tozkoparan, Düğüm Salonu, Rina, Öğretmen Kemal gibi yapımlarda yer almıştır.

Faik Ergin

Faik Ergin, 16 Şubat 1978 yılında İskenderun’da doğmuştur. İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olan Ergin, 2000 yılında Best Model of Turkey ve Best Model of World seçilerek profesyonel olarak mankenlik yapmıştır.

Şahika Tekand Stüdyo’sunda oyunculuk eğitimi alan Faik Ergin, ilk defa Şarkıcı filminde rol almıştır. Özellikle Küçük Ağa dizisinde canlandırdığı Yusuf karakteriyle tanınan oyuncu, daha sonra Payitaht Abdülhamit dizisinde de yer almıştır.

Ergin aynı zamanda birçok reklam filminde de yer almıştır. Kendisi gibi oyuncu olan Aslıhan Gürbüz ile evlidir.

Metamorfoz Dizisi Oyuncuları

Metamorfoz dizisi oyuncuları arasında Can Nergis, Hazım Körmükçü, Tansu Taşanlar, Burcu Altın, Faik Ergin, Emel Dede, Ercan Özdal, Ahmet Varlı, Mira Sude Güneş ve Egemen Yavuz yer almaktadır. Başrol oyuncusu Can Nergis daha önce Dila Hanım, Arka Sokaklar, Tatlı İntikam, Yasak Elma gibi projelerde de yer almıştır. Hazım Körmükçü ise daha önce Yeter, Filinta, İçimizdeki Ateş, Deli Divane gibi yapımlarda rol almıştır.

Tansu Taşanlar, Hercai dizisi ile tanınan bir oyuncudur ve en son Yalancı ve Mumları dizisinde rol almıştır. Burcu Altın, Beni Böyle Sev dizisindeki performansıyla tanınmıştır ve daha önce Tozkoparan, Düğüm Salonu, Rina gibi yapımlarda yer almıştır.

Emel Dede, Payitaht Abdülhamit, Kuruluş Osman, Kuzgun gibi yapımlarda rol almıştır. Ercan Özdal, Çukur ve Yasak Elma dizileriyle tanınır hale gelmiştir ve özellikle Seddülbahir 32 Saat, Kavak Yelleri, Hatırla Sevgili gibi yapımlarda yer almıştır. Ahmet Varlı ise Yerden Yüksek, Muhteşem Yüzyıl Kösem, Bozkır gibi yapımlarda rol almıştır.

Mira Sude Güneş ise The Stranger isimli yabancı sinema filminde başrol oynamıştır ve aynı zamanda seslendirme sanatçısıdır. Egemen Yavuz ise Avrupa Yakası, Ayışığı Neredesin, Canım Benim gibi yapımlarda rol almıştır ve aynı zamanda seslendirme sanatçısıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir