Leyla ile Mecnun Dizisi 2023 EXXEN – Oyuncu Kadrosu

Exxen gibi yeni bir dijital platform, sürekli olarak yeni diziler yayınlamaya devam ediyor. Exxen’de yayınlanacak olan dizilerden bir tanesi de Leyla ile Mecnun dizisi oldu. Dijital platformda dizi izlemeyi seven izleyiciler, Leyla ile Mecnun dizisinin oyuncu kadrosunu büyük bir merakla araştırmaya başladı. Biz de bu konumuzda dizi severler ve Exxen izleyicileri adına Leyla ile Mecnun dizisindeki oyuncularımızdan detaylı bir şekilde sizlere bahsedeceğiz.

Leyla ile Mecnun Dizisi Oyuncu Kadrosu

Leyla ile Mecnun dizisinde yer alacak olan oyuncularımız:

  • Ali Atay
  • Ahmet Mümtaz Taylan
  • Serkan Keskin
  • Cengiz Bozkurt
  • Köksal Engür
  • Osman Sonant
  • Ege Tanman
  • Ushan Çakır
  • Deniz Işın

Ali Atay

Leyla ile Mecnun dizisinin başrol oyuncusu olan Ali Atay, bu dizi ile meşhur olmuştu. En son karşımıza “Son Yaz” dizisi ile çıkan Ali Atay, 20 Nisan 1976 tarihinde Rize’de dünyaya gelmiştir. Oyunculuğun yanı sıra müzisyenlik ve film yönetmenliği ile de yakından ilgilenmektedir. Üniversite eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi devlet konservatuarı tiyatro bölümünde tamamlamıştır. Bugüne kadar pek çok dizi ve filmde boy göstermiştir. Daha önceleri “Yapma Diyorum”, “Mutlu Ol Yeter”, “Ben de Özledim”, “Gönül Ferman Dinlemiyor”, “Eşref Saati”, “Cemile”, “Şansa Bak”, “Aşkım Aşkım” gibi birden çok dizide yer almıştır.

Ahmet Mümtaz Taylan- İskender

Leyla ile Mecnun dizisinde İskender rolünü canlandıran oyuncu yine kadrodaki yerini alıyor. Ahmet Mümtaz Taylan, Leyla ile Mecnun dizisinde rol alacaktır. 12 Eylül 1965 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümü mezunudur. Bir süre devlet tiyatrolarında görev almıştır. 1985 yılından bu yana aktif olarak oyunculukla ilgilenmektedir.

Cengiz Bozkurt – Bakkal Erdal

Cengiz Bozkurt, Leyla ile Mecnun dizisindeki Bakkal Erdal rolü ile hala akıllardadır. Oyunculuk sektörünün usta isimlerinden bir tanesi olan Cengiz Bozkurt, 24 Aralık 1965 yılında doğmuştur. 1990 yılından itibaren aktif olarak tiyatro, dizi ve film oyunculuğu ile yakından ilgilenmektedir. Uzun yıllar yurtdışında yaşamış ve eğitimlerini yurtdışında tamamlanmıştır. Gençliğim Eyvah, Jet sosyete, Hangimiz Sevmedik, Geldim Gördüm Güldüm, Kocamın Ailesi, Aramızda Kalsın, Ben de Özledim, Sevgili Dünürüm, Ezogelin, Seni Çok Özledim, Kırık Kanatlar, Kurşun Yarası gibi dizilerde önemli rolleri sahiplenmiştir.

Köksal Engür – Ak Sakallı Dede

Köksal Engür, Leyla ile Mecnun dizisinde Ak Sakallı Dede rolündedir. Oyunculuk sektörünün bir diğer usta isimlerinden olan Köksal Engür, 1947 yılında Kars’ta dünyaya gelmiştir. Oyunculuk ve seslendirme sanatçılığı ile aktif olarak ilgilenen Köksal Engür, 1956 yılından bu yana aktif olarak oyunculuk ile ilgilenmektedir. Oflu Hoca’nın Şifresi, Deli Saraylı, Kurtlar Vadisi, Güneşin Oğlu, Beş Vakit, Sağır Oda, Dolunay, Korkuyorum Anne, Zerda, Karanlıkta Koşanlar, Sevgilim İstanbul, Keşanlı Ali Destanı gibi yapımlarda boy göstermiş en son ile karşımıza Kırmızı Oda dizisi ile çıkmıştır.

Osman Sonant – Hırsız Yavuz

Leyla ile Mecnun dizisinde Hırsız Yavuz rolünü canlandıracak olan oyuncu Osman Sonant, Leyla ile Mecnun dizisinde boy gösterecek isimlerden bir diğeridir. Osmanlı Sonant, 1 Mart 1979 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Oyunculuğun yanı sıra müzisyenlik ile de çok yakından ilgilenmektedir. 2003 yılından bu yana aktif olarak oyunculuk ve müzisyenlik mesleklerini devam ettirmektedir.

Ege Tanman – Kaan

Leyla ile Mecnun dizisinde Bakkal Erdal’ın çırağı olan Kaan mahallenin en zeki insanıdır. Ege Tanman Leyla ile Mecnun dizisi ile akıllarda yer edindi. Oyunculuk sektörünün genç yeteneklerinden bir tanesi olan Ege Tanman, 26 Şubat 1998 yılında Bursa’da dünyaya gelmiştir. Oyunculuğun yanı sıra DJ’lik ile de yakından ilgilenmektedir. Oyunculuğa çocuk yaşlarda başlamıştır. 2002 yılından bu yana aktif olarak oyunculuk ile ilgilenmektedir. 2007 yılında yer almış olduğu Bez Bebek dizisindeki Emre karakteri ile tanınmaya başlanmıştır. Daha önceleri Ben de Özledim, Savaş, İbreti Alem, Beş Şehir, Çocuk, Acemi Cadı, Sev Kardeşim, Kezban Yenge, Babam ve Oğlum, Yusufçuk, Sır Kapısı, Kınalı Kar gibi televizyon dizilerinde yer almıştır.

Ushan Çakır – Arda

Leyla ile Mecnun dizisinde rol alan Ushan Çakır dizide Arda rolünü canlandırmıştır. Oyunculuğu ile beğenilen kişilerden bir tanesi olan Ushan Çakır, 23 Mayıs 1984 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. 2005 yılından bu yana aktif olarak mesleğini icra etmektedir. Pek çok film ve dizide boy göstermiştir. Uzun Hikaye, 20 Dakika, Kurt Seyit ve Şura, Kara Ekmek, Muhteşem Yüzyıl Kösem, Karayazı, Avlu, Ferhat ile Şirin, Kırmızı Kamyon, Menajerimi Ara gibi dizi ve filmlerde yer almıştır.

Deniz Işın – Leyla

Leyla ile Mecnun dizisinde yeni Leyla rolünü canlandıran oyuncu Deniz Işın oldu. Deniz Işın kimdir? Deniz Işın 1992 İzmir doğumludur. Ege Üniversitesi Kimya Mühendisliği mezunudur. Leyla ile Mecnun, Masumiyet, Sefirin Kızı, İyi Günde Kötü Günde, Atiye ve Her Yerde Sen dizi filmlerinde rol aldı.

Bu konumuzda da sizlere Exxen’de yayınlanacak olan Leyla ile Mecnun dizisinin oyuncu kadrosundan bahsetmek istedik. Sizlerin de Leyla ile Mecnun dizisi ve oyuncularımız hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi bizimle paylaşmanızı büyük bir merakla bekliyoruz. Exxen izleyicilerine iyi seyirler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir