Esaret Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Esaret dizisi, Kanal 7’de yayınlanan bir günlük dizi olarak izleyiciyle buluşmaktadır. Dizinin konusu, Demirhanlı ailesinin lideri olan Orhun Demirhanlı’nın ikiz kız kardeşi Afife’nin öldürülmesiyle başlar. Bu olay, Orhun’un hayatında büyük bir değişim yaratır ve intikam ateşiyle dolanır. Dönüş yolunda Hira adında bir kız ve kendisi arasında bağlantı oluşur. Esaret dizisi, bu mağdur kızın hayat hikayesini ve Orhun Demirhanlı’nın intikam arayışını anlatmaktadır. Kudret ve aşk arasında yoğrulan bir ilişki ekrana yansıtılırken, Esaret adı altında başka bir dünya ortaya çıkar.

Esaret Dizisi Çekim Yerleri

Esaret dizisi çekimleri genellikle İstanbul’un Beykoz ilçesinde yer alan dizi film platosunda gerçekleştirilmektedir. Günlük dizi olması sebebiyle çoğunlukla iç mekanlarda çekimler yapılmaktadır. Dizi seti hakkında detaylı bilgiye sahip olan ziyaretçilerimiz, yorumlar bölümünde paylaşarak bize bilgi verebilirler.

Esaret Dizisi Oyuncu Kadrosu

OyuncuKarakter
Cenk TorunOrhun Demirhanlı
Mahassine MerabetHira
Ali Yağız DurmuşKenan
Hilal AnayMeryem
Melahat AbbasovaAfife
Mustafa ŞimşekŞevket
Zeki Ocak
Esra Demirci
Pervin Mert
Yağmur ÇelikNurşah
Yaren Yıldırım
Kerem Tanık
Cerensu Gülnaz ÇelikNihan
Bülent Ergün
Başak Durmaz
Öncil Aktarıcı
Gözde Erdem
Sinem Karaçoban

Esaret Dizisi Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri

Cenk Torun – Orhun Demirhanlı

Orhun Demirhanlı, gururlu bir tavırdan ödün vermeyen, kuralcı, dürüst ve güvenilir bir karakterdir. Güçlü bir kişiliğe sahiptir ve kendi doğrularının peşinden gitmektedir. 1974 doğumlu olan Cenk Torun, Ankara doğumlu olup, daha önce birçok dizide rol almıştır. Esaret dizisinde erkek başrol olarak yer almaktadır.

Mahassine Merabet – Hira

Hira, sözüne sadık, yardımsever ve çok zeki bir karakterdir. Hiçbir şeyi unutmaz ve özgürlük duygusunu tanımaz. Mahassine Merabet, Fas asıllı bir oyuncudur ve Esaret dizisinde kadın başrol olarak yer almaktadır. Eğitimini oyunculuk üzerine alan Merabet, Türkiye’de çeşitli reklam projelerinde de yer almıştır.

Ali Yağız Durmuş – Kenan

Kenan, dürüstlüğüyle tanınan ve saygı duyulan başarılı bir avukattır. Haksızlığa uğrayanların haklarını korumak için herkesle karşı karşıya gelebilecek kadar cesur ve kararlıdır. Ali Yağız Durmuş, Esaret dizisinde Kenan karakterine hayat vermektedir. Durmuş, daha önce farklı dizilerde de rol almış deneyimli bir oyuncudur.

Hilal Anay – Meryem

Meryem, duygusal, sakin, sabırlı ve sevdikleri için her türlü fedakarlığı yapabilen bir karakterdir. Onurlu, gururlu ve adildir. Hilal Anay, Esaret dizisinde Meryem karakterini canlandırmaktadır. Akdeniz Üniversitesi mezunu olan Anay, daha önce çeşitli dizilerde rol almıştır.

Melahat Abbasova – Afife Demirhanlı

Afife Demirhanlı, Orhun, Nihan ve Nurşah’ın annesi olan, paşa torunu ve güçlü bir karakterdir. Üstünlüğünü ve sözünün ağırlığını soyundan almaktadır. Melahat Abbasova, Esaret dizisinde Afife karakterini canlandırmaktadır. Azerbaycan doğumlu olan Abbasova, birçok dizi ve filmde rol almıştır.

Mustafa Şimşek – Şevket

Şevket, Demirhanlı konağının kahyası ve Afife’nin sağ kolu olan sadık bir karakterdir. Afife’nin isteklerini sorgulamadan yerine getirir ve konağın her köşesinde gözü kulağı vardır. Mustafa Şimşek, Esaret dizisinde Şevket karakterine hayat vermektedir. Oyuncu, daha önce birçok dizi projesinde rol almıştır.

Diğer Oyuncular

Esaret dizisi kadrosunda yer alan diğer oyuncular arasında Zeki Ocak, Esra Demirci, Pervin Mert, Yağmur Çelik, Yaren Yıldırım, Kerem Tanık, Cerensu Gülnaz Çelik, Bülent Ergün, Başak Durmaz, Öncil Aktarıcı, Gözde Erdem, Sinem Karaçoban yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir