EDHO Oyuncuları – Eşkiya (EDHO) Yeni Sezon Oyuncu Kadrosu

Bu konumuzda sizlere EDHO Oyuncuları ve karakterleri hakkında detaylar paylaşacağız. Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz, aksiyon ve drama türündeki sevilen bir dizidir ve 2023-2024 sezonunda da izleyicilerle buluşmaya devam edecek. Dizinin senaryosunu ise Berna Aruz kaleme almaktadır. Aşağıda Eşkiya (EDHO) dizisinin yeni oyuncu kadrosu ve karakterleri hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Yönetmenler: Zübeyr Şaşmaz ve Baran Özçaylan

Eşkiya (EDHO) dizisinin yönetmen koltuğunda Zübeyr Şaşmaz ve Baran Özçaylan oturmaktadır. Bu başarılı yönetmenler, dizinin heyecan dolu sahnelerini ve etkileyici hikayesini izleyicilere aktarmaktadır.

Başrollerdeki Oyuncular

  • Oktay Kaynarca (Hızır): Oktay Kaynarca, başarılı ve deneyimli bir oyuncudur. Hızır Çakırbeyli karakterine hayat vermektedir. Malatya doğumlu olan Kaynarca, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı bölümünden mezun olmuştur.
  • Sanem Çelik (Ceylan): Sanem Çelik, Ceylan karakterini canlandırmaktadır. Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde 6 sezon boyunca başarılı bir performans sergilemiştir. Istanbul doğumlu olan Çelik, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı bale Bölümü’nden mezun olmuştur.
  • Hüseyin Avni Danyal (Tufan): Hüseyin Avni Danyal, Tufan karakterine hayat vermektedir. Trabzon doğumlu olan oyuncu, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro-Oyunculuk Bölümü’nden mezun olmuştur.
  • Yunus Emre Yıldırımer (Alparslan): Yunus Emre Yıldırımer, Alparslan karakterini canlandırmaktadır. Siirt doğumlu olan oyuncu, Haliç Üniversitesi Konservatuvar Bölümü’nden mezun olmuştur.

Diğer Oyuncular

Eşkiya (EDHO) dizisine yeni sezonda katılan birçok başarılı oyuncu bulunmaktadır. Bu oyuncular arasında şu isimler yer almaktadır:

İlyas: Ozan Akbaba:

Ozan Akbaba, 9 Haziran 1982 yılında Kars’ta doğmuştur. Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimari ve Çevre Tasarımı bölümünden mezun olan bu yetenekli oyuncu, 2005 yılında Kırık Kanatlar dizisiyle kamera karşısına geçiş yapmıştır. Oyunculuğun yanı sıra film müzikleri de yapmaktadır. Çeşitli tiyatro oyunları ve kısa filmlerde yer alan Ozan Akbaba, aynı zamanda şarkıcı Sıla’nın “Vaziyetler” isimli şarkısının klibinde de yer almıştır. Daha önce birçok projede rol alan Akbaba, 2015 yılında Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisine katılmış ve Hızır’ın kardeşi İlyas karakterini canlandırmıştır.

Bahar: Pelin Akil

Pelin Akil, 17 Nisan 1986 doğumlu olup 34 yaşındadır. Oyunculuğa 2007 yılında başlamış olan Pelin Akil, birçok tiyatro oyununda sahne almıştır. Kamera karşısına ilk defa 2007 yılında “Arka Sıradakiler” dizisinde Zehra karakteriyle geçmiştir ve başarılı performansıyla dikkatleri üzerine çekmiştir. Sonrasında “Kurt Kanunu” ve “Suskunlar” gibi başarılı dizilerde yer almıştır. Pelin Akil ayrıca birçok reklam filminde ve markanın yüzü olarak da görev almıştır. Bu yıl ise “Açık Ara Eğlence” adlı bir dizide sunuculuk deneyimini yaşamıştır. 2006 yılında oyuncu Anıl Altan ile evlenen Pelin Akil’in 2 kızı vardır. 2021 yılında Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisine katılan Akil, Bahar karakterine hayat vermektedir.

Yaman Korkmaz: Engin Benli

Engin Benli, 23 Şubat 1970 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olan oyuncu, profesyonel tiyatro kariyerine Ankara Devlet Tiyatrosu’nda başlamıştır. Daha sonra Bursa Devlet Tiyatrosu’nda stajyer sanatçı olarak görev yapmış ve 1997 yılından beri İzmir Şehir Tiyatrosu’nda oyunculuk yapmaktadır. Kamera karşısına ilk defa 2008 yılında “Polis” adlı sinema filmiyle geçen Engin Benli, bu filmde Volkan karakterini canlandırmıştır. “Muhteşem Yüzyıl Kösem”, “Savaşçı”, “Kanıt” ve “Poyraz Karayel” gibi başarılı dizilerde rol almış olan Benli, bu yıl Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisine katılmış ve Çakırbeyliler’in düşmanı Yaman karakterine hayat vermektedir.

Hayriye: Sabina Toziya (Rahmetli)

Sabina Toziya, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Hayriye karakterini canlandırmaktaydı. Ancak geçirdiği rahatsızlık nedeniyle diziden ayrılmış ve maalesef geçtiğimiz günlerde vefat etmiştir. 74 yaşında olan başarılı oyuncu, 17 Nisan 1946 tarihinde dünyaya gelmiştir. Kamera karşısına ilk defa 2012 yılında “Muhteşem Yüzyıl” dizisiyle geçen Sabina Toziya, 2 sezon boyunca Afife Hatun karakterine hayat vermiştir. Ayrıca “Annemin Yarası” ve “Bal Kaymak” gibi filmlerde de yer almıştır. 2015 yılında Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin oyuncu kadrosuna katılan Toziya, Hızır ve İlyas’ın annesi olan Hayriye Çakırbeyli karakterini canlandırmıştır.

Haşmet: Turgut Tunçalp

Turgut Tunçalp, 12 Mayıs 1976 tarihinde Sakarya Adapazarı’nda dünyaya gelmiştir. “Merhamet” dizisinde canlandırdığı Moskof Recep karakteriyle tanınmış olan Tunçalp, 2019 yılında İlayda Atmaca ile evlenmiştir. Oyunculuk kariyerinde birçok tiyatro oyununda yer alan Tunçalp, 2014 yılında “Diriliş Ertuğrul” dizisinde Selçuklu komutanı Afşin Bey rolüyle dikkatleri üzerine çekmiştir. 2017 yılında ise “Çukur” dizisinde Kasım Helvacı karakterini canlandırmıştır. 2019 yılında Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisine dahil olan Tunçalp, İlyas’ın kayınbiraderi Haşmet karakterini canlandırmaktadır.

Tipi/Murat: Savaş Özdemir (Diziden Ayrıldı)

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde yer alan Savaş Özdemir, diziden ayrılmıştır. 1970 yılında İstanbul’da doğan oyuncu, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Oyunculuk Bölümü’nden mezun olmuştur. Devlet Tiyatrosu’na 1997 yılında giren Özdemir, birçok oyunda oyuncu, yönetmen ve yazar olarak görev almıştır. Oyunculuk kariyerine 1993 yılında “Süper Baba” dizisiyle başlamıştır. “Yasemince” ve “Kurtlar Vadisi Pusu” gibi başarılı dizilerde de rol almış olan Özdemir, 2015 yılında Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisine katılmıştır. Dizide Tipi karakterini canlandırmaktadır.

Sevinç Kıranlı – Hatice

Sevinç Kıranlı, 23 Ocak 1979 yılında İstanbul’da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünden mezun olan Sevinç Kıranlı, oyunculuk kariyerine 1997 yılında “Ruhsar” dizisiyle başlamıştır. Yeteneği ve performansıyla dikkatleri üzerine çeken oyuncu, aynı yıl “Baskül Ailesi” dizisinde de yer almıştır. Sevinç Kıranlı, “Evdeki Yabancı”, “Doktorlar”, “Aslı İle Kerem” gibi başarılı projelerde de rol almıştır. 2015 yılında ise “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” dizisinin oyuncu kadrosuna katılmış ve Hatice karakterini canlandırmaya başlamıştır. Hatice, Hızır ve İlyas’ın teyzesinin kızıdır.

Hakan Karsak – Enişte

Hakan Karsak, 1 Nisan 1975 yılında doğmuştur. Lise yıllarında tiyatroya ilgi duymaya başlayan Hakan Karsak, Ankara Sanat Tiyatrosu Oyunculuk Atölyesi’nde kursiyer olarak eğitim almıştır. Ardından Afyon Kocatepe Üniversitesi İnşaat Bölümü’nden mezun olan Karsak, İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü’nden de diploma sahibi olmuştur. 2009 yılında “Ay Lav Yu” filmiyle kamera karşısına geçen Hakan Karsak, aynı yıl “Ben Gördüm” filminin başrol oyuncusu olmuştur. 2015 yılında ise “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” dizisine katılmış ve Hızır’ın eniştesi karakterine hayat vermiştir. Hızır’ın en güvendiği insandır.

Sevil Akı Saner – Emine

Sevil Akı Saner, 9 Eylül 1971 tarihinde Erzurum’da dünyaya gelmiştir. Trakya Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan oyuncu, 1991 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. Bugüne kadar birçok tiyatro oyununda rol alan Sevil Akı Saner, 2001 yılında “Tatlı Hayat” dizisiyle kamera karşısına geçmiştir. “Benim Annem Bir Melek”, “Keşanlı Ali Destanı” gibi birçok dizide de başarılı performans sergilemiştir.

Bu oyuncular, Eşkiya (EDHO) dizisinin kadrosuna dahil olan isimlerdir. Diziye yeni katılan oyuncularla birlikte, izleyicilere heyecan dolu bir sezon yaşatmayı hedeflemektedir.

Bu yazımızda Eşkiya (EDHO) dizisinin 2023-2024 sezonundaki yeni oyuncu kadrosu ve karakterleri hakkında sizlere bilgi vermek istedik. Diziye yeni katılan başarılı oyuncularla birlikte, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz, heyecan dolu hikayesiyle izleyicilerine keyifli anlar yaşatacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir