Biltmore Oteli Cinayeti Dizi Oyuncuları, Kadrosu ve Konusu

Biltmore Oteli Cinayeti dizisi, Haybe Film tarafından yapımcılığı üstlenilen, yönetmenliğini Şevki Es’in yaptığı bir dizi olarak karşımıza çıkıyor. Çekimleri Antalya’da gerçekleştirilen dizi, 8 bölümden oluşacak ve Mart ayında TRT Dijital’de yayınlanacak. İzleyicilerin merak ettiği konulardan biri de tabii ki dizinin oyuncuları, kadrosu ve konusu. Biz de bu yazıda Biltmore Oteli Cinayeti dizisinin oyuncularını, kadrosunu ve konusunu ayrıntılı bir şekilde ele alacağız.

Dizinin Oyuncuları ve Kadrosu

Dizinin oyuncu kadrosunda, sevilen ve tanınan isimler yer alıyor. İşte, Biltmore Oteli Cinayeti dizisinin oyuncuları ve kadrosu:

Teoman Kumbaracıbaşı

Teoman Kumbaracıbaşı, 18 Ekim 1971 tarihinde Arjantin’de doğmuştur. İTÜ Gemi İnşaatı Mühendisliği bölümünden mezun olan Kumbaracıbaşı, profesyonel oyunculuğa 2003 yılında Yazı Tura filmi ile adım atmıştır. Avlu, Hayat Bazen Tatlıdır, Vatanım Sensin, Destan, Galip Derviş, Kuruluş Osman gibi yapımlarda da yer alan oyuncu, Biltmore Oteli Cinayeti dizisinde de önemli bir rol üstleniyor.

Caner Kurtaran

Caner Kurtaran, 26 Ekim 1978 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve İstanbul Devlet Konservatuvarı mezunu olan Kurtaran, oyunculuk kariyerine 2005 yılında Güz Yangını dizisi ile başlamıştır. Kurtlar Vadisi Irak, Kırık Kanatlar ve Yaprak Dökümü gibi yapımlarda yer alan Kurtaran, Biltmore Oteli Cinayeti dizisinde de izleyici karşısına çıkıyor.

Burak Sevinç

Burak Sevinç, 27 Ekim 1985 tarihinde Zonguldak’ta doğmuştur. Yıldız Teknik Üniversitesi, Tasarım Fakültesi, Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü mezunu olan Sevinç, oyunculuk kariyerine 2016 yılında Dönerse Senindir filmi ile başlamıştır. Nasipse Olur, Babam İçin, Kurtlar Vadisi Pusu, Evli Ve Öfkeli, Hacı Bayram Veli Aşkın Yolculuğu, Söz, Leke, Kırmızı Oda gibi yapımlarda da yer alan Sevinç, Biltmore Oteli Cinayeti dizisinde de rol alıyor.

Gaye Gürsel

Gaye Gürsel, 1 Ocak 1980 tarihinde İzmir’de doğmuştur. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Gürsel, oyunculuk eğitimini Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde almıştır. 2004 yılında Haziran Gecesi dizisi ile oyunculuk kariyerine başlayan Gürsel, Kurtlar Vadisi Pusu ve Arka Sokaklar gibi yapımlarda da yer almıştır. Tek Yürek, 50m2, İşler Güçler, Öğretmen Kemal, Asi gibi başarılı projelerde de rol alan Gürsel, Biltmore Oteli Cinayeti dizisinde de izleyici karşısında olacak.

Oya Unustası

Oya Unustası, 31 Mart 1988 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi mezunu olan Unustası, ilk oyunculuk deneyimini Kaybedenler Kulübü adlı filmde yaşamıştır. Aynı zamanda tiyatro oyuncusu olan Unustası, Diriliş Ertuğrul, Akasya Durağı, Beyaz Karanfil gibi yapımlarda da yer almıştır. Hercai dizisiyle dikkatleri üzerine çeken Unustası, Biltmore Oteli Cinayeti dizisinde de rol alacak.

Kaan Turgut

Kaan Turgut, 19 Ağustos 1985 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunu olan Turgut, Bulantı filmi ile 2015 yılında oyunculuk kariyerine başlamıştır. Elveda Rumeli, Mazi Kalbimde Yaradır, Küçük Sırlar, Payitaht Abdülhamit, Günebakan, Aşkın Kanunu, Merhamet gibi başarılı projelerde de yer alan Turgut, Biltmore Oteli Cinayeti dizisinde de izleyici karşısında olacak.

Dizinin Konusu

Biltmore Oteli Cinayeti dizisi, Türkiye’nin Los Angeles Başkonsolosu Mehmet Baydar ile Konsolos Bahadır Demir suikastinin iç yüzünü anlatıyor. 27 Ocak 1973 tarihinde Biltmore Otelinde gerçekleşen suikast, İranlı iş adamı olarak tanıtan Yanıkyan tarafından gerçekleştirilmiştir. Dizide, suikastin öncesini ve sonrasını anlatan olaylar işlenecek.

Sonuç

Biltmore Oteli Cinayeti dizisi, başarılı oyuncu kadrosu ve ilgi çekici konusu ile dikkatleri üzerine çekiyor. İzleyicilerin merakla beklediği dizi, Mart ayında TRT Dijital’de yayınlanacak. Dizinin oyuncuları, kadrosu ve konusu hakkında detaylı bilgi edinmiş olduk. Siz de yorumlar kısmında konu hakkındaki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir