2023 Yılında Başlayacak Yeni Diziler

2023 Yılında Başlayacak Yeni Diziler… Televizyon dünyası, her yıl olduğu gibi 2023 yılında da birçok yeni diziyle izleyicilerin karşısına çıkacak. Peki, 2023-2024 sezonunda başlayacak yeni diziler nelerdir? İşte, merakla beklenen o diziler!

Televizyon sektörü her geçen gün büyüyor ve gelişiyor. Yeni dizi projeleriyle dolu olan 2023 yılı da televizyon izleyicileri için oldukça heyecan verici olacak. İşte 2023 Yılında Başlayacak Yeni Diziler

Şanzelize Düğün Salonu Dizisi (TRT)

TRT ekranlarında yayınlanacak olan “Şanzelize Düğün Salonu” adlı dizi, Tarık Tufan’ın aynı isimli kitabından uyarlanacak. Dizinin başrolünde Ezgi Eyüboğlu yer alacak. Yönetmen koltuğunda Osman Nail Doğan oturacak. Dizinin oyuncu kadrosunda Sedat Kalkavan, Begüm Akkaya, Halil Babür, Erdem Şenocak ve Evliya Aykan da yer alacak. 8 bölümden oluşacak olan “Şanzelize Düğün Salonu” dizisi, 2023 Eylül ayında TRT digital ekranlarında izleyiciyle buluşacak.

Dilek Taşı Dizisi (Kanal D)

Kanal D ekranlarında yayınlanacak olan “Dilek Taşı” dizisi, 80’li yıllarda geçen etkileyici bir aşk hikayesini ekrana taşıyacak. Senaristliğini Can Sinan’ın, yapımcılığını Pastel Film’in üstlendiği dizinin başrolünde ise Salih Bademci yer alacak. Salih Bademci, yakın zamanda Netflix’te yayınlanacak olan “Terzi” dizisinde de izleyicilerle buluşacak. “Dilek Taşı” dizisi, eylül ayında Kanal D ekranlarında izleyiciyle buluşacak.

Başımız Belada Dizisi

2023 yılında ATV ekranlarında yayınlanmaya başlayacak olan Başımız Belada, Baba yapım tarafından üretiliyor. Dizinin başrollerinde Keremcem, Merih Öztürk ve Kaan Taşaner gibi ünlü oyuncular yer alıyor. Mart ayında izleyici ile buluşacak olan dizi, heyecan dolu sahneleriyle dikkat çekecek.

Gülcemal Dizisi

FOX TV’nin Nisan ya da Mayıs 2023’te yayınlamaya başlayacağı Gülcemal dizisi, MF yapım tarafından üretiliyor. Murat Ünalmış ve Melis Sezen, dizinin başrollerinde yer alacak. Bahar aylarında izleyicilerle buluşacak olan dizi, kaliteli oyunculuk performansları ve etkileyici senaryosu ile dikkat çekecek.

Dünya Bu Dizisi

Gain Medya’nın son dönemde yayınladığı içerikler ile adından sıkça söz ettirdiği Dünya Bu dizisi, 2023 yılında izleyicilerle buluşacak. Ali Erkazan, Berrak Tüzünağaç, Bülent Şakrak ve Şebnem Bozoklu gibi başarılı oyuncuların yer aldığı dizi, Gain Medya’nın başarısını sürdürmesine yardımcı olacak.

Aile Dizisi

Show TV ekranlarında 2023 yılında izleyicilerle buluşacak olan Aile Dizisi, Kıvanç Tatlıtuğ ve Serenay Sarıkaya gibi ünlü oyuncuların yer aldığı güçlü bir oyuncu kadrosuna sahip. Hakan Bonomo tarafından kaleme alınan senaryosu ve Ahmet Katıksız’ın yönetmenliği ile dikkat çeken dizi, izleyicilere unutulmaz bir aile hikayesi sunacak.

Veda Mektubu Dizisi

2023 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanacak olan Veda Mektubu dizisi, Most Prodüksiyon tarafından hazırlanıyor. Nurgül Yeşilçay, Selim Bayraktar ve Rabia Soytürk gibi ünlü oyuncuların yer aldığı dizi, dramatik öyküsüyle izleyicileri etkilemeyi hedefliyor.

Yüz Yıllık Mucize Dizisi (Star Tv)

Star TV ekranlarında yayınlanacak olan “Yüz Yıllık Mucize” dizisi, Birkan Sokullu, Ebru Şahin ve Necip Memili gibi başarılı oyuncuların yer aldığı bir projedir. OGM pictures tarafından hazırlanan dizi, ilk olarak “Ab-ı Hayat” adıyla tanıtılmıştı. 2023 Mart ayında izleyiciyle buluşacak olan “Yüz Yıllık Mucize” dizisi oldukça merakla bekleniyor.

Kübra Dizisi (Netflix)

Netflix ekranlarında yayınlanacak olan “Kübra” dizisi, 8 bölümden oluşacak. Dizinin başrolünde Çağatay Ulusoy yer alacak. Projenin hazırlık çalışmaları halen devam etmektedir.

Biltmore Oteli Cinayeti

TRT digital ekranlarında yayınlanacak olan “Biltmore Oteli Cinayeti” dizisi oldukça ilgi çekici bir proje olarak karşımıza çıkıyor. Yapımcılığını Haybey Film’in üstlendiği dizi, Şevki Es isimli yönetmenin yönetmenliğinde çekilecek. Dizinin konusu ise şimdilik açıklanmamış olsa da, izleyiciler tarafından büyük bir merakla beklenmektedir.

Tetikçinin Oğlu Dizisi

Yeni diziler arasında yer alan Tetikçinin Oğlu dizisi, 2023 yılında Fox TV ekranlarında seyirciyle buluşacak. Timuçin Esen ve Şevket Çoruh’un başrolde olduğu dizi Bodrum’da çekiliyor ve Mart veya Nisan ayında yayınlanması bekleniyor.

Adım Farah Dizisi

Yönetmenliğini Recai Karagöz’ün yaptığı ve senaryosunu Deniz Dargı’nın yazdığı Adım Farah dizisi, FOX TV’de 2023 yılında seyirciyle buluşacak. Demet Özdemir ve Engin Akgürek’in başrollerde olduğu dizi Mart 2023’te yayınlanacak.

Dokuz Oğuz Dizisi

Cumartesi akşamları FOX TV’de yayınlanacak Dokuz Oğuz dizisi, Kubilay aka Deniz Işın ve Yasemin Allen gibi ünlü isimleri kadrosunda barındırıyor. 3 Şubat’ta ilk bölümü yayınlanan dizi, beklenenin üstünde reyting aldı ve yeni oyuncularla devam ediyor.

EGO Dizisi

Melisa Aslı Pamuk ve Alperen Duymaz’ın başrollerinde olduğu EGO Dizisi, 2023 yılında FOX TV ekranlarında seyirciyle buluşacak. Pastel Film tarafından hazırlanan dizi, 2 Şubat 2023’te ilk bölümüyle izleyicilerin karşısına çıktı.

Mahsusa Trablus Dizisi

TRT 1 ekranlarında yayınlanacak olan Mahsusa Trablus Dizisi, gerçek bir ajan hikayesini anlatıyor. Yönetmen koltuğunda Şafak Bal ve Oğuz Öztürk’ün olduğu dizi, 8 bölümden oluşuyor ve bir dönem dizisi olarak seyirciyle buluşacak.

Yeşil Vadinin Kızı

Anne With an E dizisinden uyarlanan Yeşil Vadinin Kızı, TRT 1 ekranlarında seyirciyle buluşacak. Beren Gökyıldız’ın başrolde olduğu dizi, Yeşil Yapım tarafından yapımcılığı üstleniyor. Murat Şenöy ve Çağıl Nurhak Aydoğdu yönetmenliğinde çekilen dizi, Anne With an E hayranlarının ilgisini çekecektir.

Ayşegül Harikalar Diyarında Dizisi

“Tims&B Productions imzalı Ayşegül Harikalar Diyarında dizisi, 3 genç kızın hayat hikayesini anlatıyor. Dizinin yapımcılığını üstlenen isim ise Timur Savcı. Fox TV ekranlarında yayınlanacak olan dizinin hazırlıkları devam ediyor.”

Masum ve Güzel Dizisi

“Özcan Deniz’in yönetmen koltuğunda olduğu Masum ve Güzel dizisi, Avşar Film imzasını taşıyor. Senaryosunu Burcu Över’in kaleme aldığı dizi, Fox TV ekranlarında izleyiciyle buluşacak.”

Ah Canım Hayat

“İlhan Şen ve Deniz Işın’ın başrollerini üstlendiği Ah Canım Hayat dizisi, Nalan Savaş Merter’in senaryosuyla Atv ekranlarında yerini alacak. Yönetmen koltuğunda ise Yıldız Hülya Bilban bulunuyor.”

Kral Kaybederse

“Kıvanç Tatlıtuğ’un başrolünde yer aldığı Kral Kaybederse dizisi, Gülseren Budayıcıoğlu’nun romanından uyarlandı. OGM Pictures yapım şirketinin üstlendiği dram türündeki dizi, Bahadır İnce’nin yönetmenliğinde izleyicilerle buluşacak.”

Yeni İstanbul

“New Amsterdam” dizisinden uyarlanan Yeni İstanbul dizisi, Show TV ekranlarında izleyici karşısına çıkacak. Yağız Alp Akaydın’ın yönetmenliğini yaptığı dizi, O3 Medya tarafından yapımcılığı üstlenildi.

Terzi

Netflix’te yayınlanacak olan Terzi dizisinin başrollerini Şifanur Gül ve Çağatay Ulusoy paylaşacak. Cem Karcı’nın yönetmenliğini yaptığı dizi, Rana Mamatlıoğlu ve Bekir Baran Sıtkı’nın senaryosuyla OGM Pictures imzası taşıyor.

Yaratılan Dizisi

Netflix’te yayınlanacak olan Yaratılan dizisi, Erkan Kolçak Köstendil, Taner Ölmez ve Şifanur Gül’ün yer aldığı bir kadroyla çekiliyor. Dizinin senaristliği ve yönetmenliği Çağan Irmak’a aitken, yapımcılığı ise 03 Medya tarafından üstlenildi.

Aşk Kumardır Dizisi

Exxen platformunda yayınlanan Aşk Kumardır, Nezih Helvacıoğlu’nun yönetmenliğinde Murat Dişli ve Zeki Enes Akkan’ın senaryosuyla karşımıza çıkıyor.

Nasıl Fenomen Oldum Dizisi

Nilperi Şahinkaya, Derya Şensoy, Ahmet Kayakesen, Hülya Duyar ve Bahadır Vatanoğlu’nun başrolleri paylaştığı Nasıl Fenomen Oldum dizisi, Mustafa Kotan’ın yönetmenliğinde Bein Connect’te yayınlanıyor.

Çekiç ve Gül: Bir Behzat Ç. Hikayesi

Emrah Serbes’in kitabından uyarlanan Çekiç ve Gül: Bir Behzat Ç. Hikayesi dizisi, Devrim Yalçın’ın yönetmenliğinde Ortaks Yapım tarafından yapımcılığı üstlenildi.

Bizden Olur Mu Dizisi

Deniz Işın ve Sarp Bozkurt’un başrolünde yer aldığı Bizden Olur Mu dizisi, Emre Bahadır Çırakoğlu’nun yönetmenliğinde Huysuz Film yapımcılığında Blue TV’de yayınlanıyor.

Siyaha Bulaşan Kadınlar Dizisi

Büşra Cebe’nin aynı adlı romanından uyarlanan Siyaha Bulaşan Kadınlar dizisi, Özer Feyzioğlu’nun yönetmenliğinde Med Yapım yapımcılığında Disney+ Plus platformunda izleyicilerle buluşuyor.

Çirkin Dizisi

Ahmet Sami Kuriş’in hem yönetmenliğini hem de senaryosunu kaleme aldığı Çirkin dizisi, 25 Film yapımcılığında Sakarya’da çekildi.

Aslında Özgürsün Dizisi

Duygu Asena’nın kitabından uyarlanan Aslında Özgürsün dizisi, Ali Kemal Güven’in yönetmenliği ve senaryosuyla WitchCraft Film tarafından yapımcılığı üstlenilerek Gain platformunda yayınlanıyor.

Organize İşler Dizisi

Yılmaz Erdoğan’ın hem senaristliğini hem de yönetmenliğini yaptığı Organize İşler dizisi, 2005 yılında vizyona giren aynı adlı filmin dizi versiyonudur. Aksiyon ve komedi türünde olan dizi, İstanbul’da çekiliyor.

Son Efsane Dizisi

Blu TV’nin Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin devamı niteliğinde çıkardığı Son Efsane dizisi, Hızır Çakırbeyli karakterinin hapiste olduğu bir dönemi konu alıyor. Alpaslan Çakırbeyli karakterinin ise yurt dışında sürgünde olması sebebiyle diziye dahil olmayacağı açıklandı.

Modern Kadın Dizisi

İrem Sak’ın hem başrolünde yer aldığı hem de senaryosunu yazdığı Modern Kadın dizisi, TİMS&B ve Just Production tarafından yapımı üstlenilen bir dizi. Ayberk Sak’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Modern Kadın, dijital platformda izleyici karşısına çıkacak.

Bunu Bi Düşünün Dizisi

Onur Ünlü’nün yönetmenliğinde Erkan Tunç’un senaryosunu yazdığı Bunu Bi Düşünün dizisi, sekiz bölümden oluşan bir sezonla izleyicilerle buluşacak. Her bölümü 8-9 dakikadan oluşacak olan dizi, Blu TV’de yayınlanacak.

Akif Dizisi

Mehmet Âkif Ersoy’un hayatını konu alan Akif dizisi, TRT’nin yeni dijital platformunda yayınlanacak. Fikret Kuşkan, Özge Borak ve Ertan Saban gibi isimlerin yer aldığı dizide Fikret Kuşkan, Mehmet Akif Ersoy’u canlandıracak.

Selahattin Eyyubi Dizisi

Türkiye ve Pakistan’dan isimlerin yer aldığı Selahattin Eyyubi dizisi, Haçlılara karşı elde ettiği zafer, İslam dünyasını birleştirme çabası ve Kudüs’ü geri kazanmasını konu alıyor.

İntibah Dizisi

Namık Kemal’in romanından uyarlanan İntibah dizisi, Melisa Aslı Pamuk ve Selahattin Paşalı’nın başrollerinde yer aldığı BKM yapımı bir dizi. Hilal Saral’ın yönetmenliğinde çekimleri gerçekleştirilen dizi, dijital platformda yayınlanacak.

Hekim Akşemsettin Dizisi

Tekden Film’in yapımcılığını üstlendiği Hekim Akşemsettin dizisi, Aşkın Yolculuğu’nun üçüncü serisi olarak izleyicilerle buluşacak. Toplam 26 bölümden oluşan dizinin çekimleri İstanbul, Adana, Bursa ve Ankara’da özel bir platoda gerçekleştirilecek.

Hicran Dizisi

Hicran dizisi, Gürsel Ateş’in yönetmenliğinde FilmEvi Yapım tarafından çekilen bir günlük dizidir. Berk Bakioğlu, başrol oyuncusu olarak yer almaktadır. Dizinin yayınlanacağı kanal henüz belli değildir. Çekimleri devam etmekte olan Hicran dizisi, 2023-2024 sezonu için hazırlanmaktadır.

Hakim Dizisi

Yabancı bir diziden uyarlanan Hakim dizisi, 2023-2024 sezonunda FOX TV’de yayınlanacak. Haluk Bilginer, Ebru Özkan, Hasibe Eren, Fikret Kuşkan, Güven Kıraç, Musa Uzunlar ve Mert Tanık gibi isimlerle görüşmeler devam ediyor.

Aslında Özgürsün Dizisi

Gain isimli dijital platformda yayınlanacak olan Aslında Özgürsün dizisi, Deniz Çakır ve Bade İşçil’in başrollerini paylaşacağı bir dizi. Berna ve Belgin karakterlerinin birbirine tutunma hikayesini anlatan dizi, 2023-2024 sezonunda izleyicilerle buluşacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir